• To była szkoła, to były czasy!

 • To była szkoła, to były czasy!

 • To była szkoła, to były czasy!

 • To była szkoła, to były czasy!

 • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Znajdź na naszej witrynie

Gościmy

Odwiedza nas 223 gości oraz 0 użytkowników.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

komentarz 01 minMamy zainstalowany nowy komponent do pisania komentarzy do artykułów. Jest podobny do poprzedniego, ale ma pewne szczegóły, które go nieco różnią i dlatego powstała ta instrukcja opisująca te różnice. Dlaczego nowy komponent do pisania komentarzy? Ano głównie ze względów bezpieczeństwa. Poprzedni komponent nie był już wspierany od dłuższego czasu i trzeba było z niego zrezygnować. Zapraszam do zapoznania się z tą instrukcją.

Komponent do pisania komentarzy jest na końcu artykułu. Wywołujemy go - na stronie startowej - klikając "Napisz komentarz" lub przewijamy stronę z artykułem na sam koniec artykułu:

01 

Następnie klikasz "Dodaj nowy" lub "Zostaw komentarz" w zależności co masz do wyboru. Możesz też kliknąć "Odpowiedz" jeżeli chcesz odpowiedzieć na komentarz napisany przez poprzednika, tak jak to pokazano poniżej:

02

Pojawia się taki edytor do pisania komentarzy:

03

Wypełniasz go jak pokazano i wyjaśniono poniżej:

04

Co wpisujesz w poszczególne pola:

 1. Wpisujesz treść komentarza. 
 2. Możesz używać kodu UBB np. do pogrubienia, pochylenia, podkreślenia lub przekreślenia tekstu. Możesz też wstawić linki i inne wg ikonek na pasku pod oknem do pisania komentarza. Stosuj to rozważnie; jeżeli coś jest dla Ciebie niejasne to nie stosuj tego lub zrób próby zaznaczając, że jest to testowy komentarz. Komentarz testowy zostanie po jakimś czasie usunięty!!
 3. NOWOŚĆ: Klikając na ten znaczek, pojawi się moduł do sprawdzania pisowni!! Proszę z tego korzystać. Prof. Bogumiła Kopeć i inne polonistki na pewno się z tego ucieszą!!
 4. Zaznaczając tą kratkę dostaniesz powiadomienie z systemu o stanie Twojego komentarza. Zaleca się to zaznaczyć!
 5. Jeżeli nie wypełnisz pole 6 i 7 będziesz traktowany jako anonimowy, co nie jest mile widziane. Są w sieci różni "anonimowi", którzy piszą różne bzdury a takich nie potrzebujemy na naszej stronie.
 6. Wpisz swoje imię. Mile widziane jest też nazwisko oraz klasa i rok ukończenia szkoły. Jak np. u Henia: Henryk Cebulla 5a 1967.
 7. Wpisz swój prawdziwy i aktywny adres e-mail. Jest to ważne dla otrzymania od systemu informacji jak również od administratora lub moderatora!!
 8. Kod zabezpieczający, który należy przepisać do pola nr 10.
 9. Możesz użyć tzw. Gravatara. Więcej na ten temat TUTAJ.
 10. Tutaj wpisujemy kod zabezpieczający.
 11. Uwaga, że komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez admina lub moderatora.
 12. Po poprawnym wypełnieniu poszczególnych pól klikamy "Wyślij".

Jeżeli nie pojawi się komunikat o błędzie np. niepoprawnie przepisany kod zabezpieczający, możesz być pewny, że komentarz dotarł i czeka na opublikowanie.

Jeszcze o module sprawdzania pisowni. Zaznaczając, jak napisano w punkcie 3, pojawia się okno:

06

Lub, gdy są błędy:

07

I teraz klikając na wybrane poprawne słowo - tutaj komentarza - automatycznie nastąpi zamiana w napisanym tekście. Wskazuje też na błędy interpunkcji i inne. Spróbuj, to działa i ułatwia życie moderatora, który to musi później poprawiać nim upubliczni komentarz!! 

Masz uwagi i sugestie do napisanej instrukcji to napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze obsługiwane przez CComment