• Ireneusz Warzecha

  • Bronisław Wieruszewski

  • Wiktor Wojciechowski

  • Leokadia Zalewska

  • Janina Żywna

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Znajdź na naszej witrynie

Gościmy

Odwiedza nas 389 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Kliknij na obrazek aby go powiększyć! Otwiera się w nowym oknie przeglądarki.

Członkowie Klubu Emerytów, Absolwentów i Sympatyków Energetyk-Elektronik wzięli udział w spotkaniu noworoczno-karnawałowym. W jego trakcie podsumowali miniony rok, w którym świętowali jubileusz 65-lecia swej ukochanej szkoły.

Ta okazała rocznica 65-lecia szkoły była okazją do przygotowania wielu interesujących wydarzeń. Kierowany przez niestrudzoną Elżbietę Sochacką Klub wiele z nich inicjował. Jednym z nich było spotkanie w Świetliku, jako podsumowanie roku jubileuszowego.

Toast Noworoczny

Na spotkaniu wręczono okolicznościowe "Podziękowania" osobom, które czynnie pomagały i wspomagały uroczystości 65-lecia naszej szkoły. Powyżej Piotr Mankiewicz.

Podziękowanie dla Doroty Bendkowskiej.

Basia (Elżbieta) Sochacka oraz Emilia i Wiesław Lipkowie.

Podziękowanie dla Mariana Cieśli oraz Kazimierza Bartkowiaka (zasłania go Basia)
Oczywiście osób, które walnie przyczyniły się do organizowania uroczystości jubileuszowych i otrzymały podziękowanie, było więcej. 

Ahmed Malki otrzymuje medal 60 lecia szkoły,
a Maria Malki medal 20 lecia Klubu.


Nasi przyjaciele:
Barbara i Robert Dederkowie, Bożena Mientus, Damian Bartyla, Ania Kowolik, Krystyna Kurek.

Najważniejszemu z wydarzeń 65-lecia przyświecało hasło „Absolwenci dumą naszej szkoły”. Zgodnie z nim do dawnego „Elektronika”, dziś oficjalnie noszącego nazwę Technikum nr 4, zapraszano byłych uczniów, którzy dzięki swym osiągnięciom zyskali popularność. W spotkaniach uczestniczyli między innymi: autor książek i socjolog Jarosław Gibas, wybitna solistka jazzowa i soulowa Ewa Uryga, burmistrz Radzionkowa Gabriel Tobor, autor pisanych po śląsku fraszek Bronisław Wątroba, właściciel radzionkowskiego Muzeum Chleba Piotr Mankiewicz, aktor Jacek Król oraz podróżnik Łukasz Waga.


Bronisław Wątrobaautor pisanych po śląsku fraszek.
Od lewej: Maria Malki, Andrzej Liziniewicz, Ahmed Malki oraz Stefan Lala.

Od lewej: Małgorzata Kłos, Teresa Robak oraz Teresa Pawela-Nigrin.
 
Od lewej: Barbara Kulikowska z córką Dorotą
 
Damian Bartyla, Teresa i Joachim Klimzowie
 
Były też - jako, że karnawał - tańce
 
Zaprzyjaźniony od lat zespół muzyczny Andrzeja Czarneckiego
 
Basia Sochacka, Krystian Czerny z żoną Ireną.
 
Lucyna Ekkert, Damian Bartyla, Henryk Bentkowski
 
Ewa Kuliszkiewicz, Teresa Pawela, Andrzej Nigrin
 
Lucyna Ekkert z mężem oraz Kazimierz Nikodemowicz

W trakcie tego spotkania wspominano też jubileuszowy zlot nauczycieli i absolwentów szkoły, który miał miejsce w czerwcu zeszłego roku. Jego ozdobą stał się występ Chóru Halka, współtworzonego przez byłych uczniów bytomskiej placówki. Członkowie Klubu przypomnieli też wystawę prac plastycznych zorganizowaną w Biurze Promocji Bytomia. Swoje dzieła wystawiali tam absolwenci „Elektronika”: Jan Dziedzic, Ewa Stępień, Henryka Nowak, Zygmunt Bok, Adam Lempa oraz Jacek Skolik. Inną ważną imprezą kulturalną przygotowaną z inicjatywy ucznia jubilatki stała się Blues Bana. Ten nietypowy koncert, który odbywa się w tramwaju linii 38, to pomysł Krzysztofa Wydro. Elżbieta Sochacka przywołała ważny dla Technikum nr 4 moment, a więc przyznanie mu Złotej Odznaki Zasłużony dla Województwa Śląskiego.
Wspominano także absolwenta, bohaterskiego policjanta Tadeusza Bartosika, który zginął ratując ludzi w katastrofie budynku wystawowego w Chorzowie. W Bytomiu jest plac jego imienia.

 Więcej zdjęć w naszej galerii zdjęć TUTAJ

 Zdjęcia: Kazimierz Nikodemowicz

Tekst w oparciu o artykuł z Życia Bytomskiego

 
 
 
 
 
 
 
Powered by Bullraider.com