foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

min 2min 1
Chcemy i musimy pamiętać o ludziach, którzy zmarli od początku pandemii – powiedział dziś (18.04.2021) prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier podczas berlińskich uroczystości ku czci ofiar pandemii w Niemczech. Jak podkreślił, osoby te „zmarły w obecnych mrocznych czasach samotnie i często w boleściach”.

Ich cierpienia nierzadko uszły uwadze opinii publicznej – podkreślał Frank-Walter Steinmeier. – Społeczeństwo, które je wypiera z pamięci, szkodzi samo sobie – dodał. 

01

W swoim przemówieniu prezydent Niemiec podkreślił rolę personelu medycznego – lekarskiego i opiekuńczego – który w dzień i w nocy walczy o każde życie. Podziękował wszystkim tym, „którzy w szpitalach, domach opieki i hospicjach do ostatniej chwili towarzyszą umierającym, by mimo sytuacji mogli odejść z godnością”.

02
Prezydent dziękuje personelowi lekarskiemu i opiekuńczemu.

Niejeden z nich się przy tym zaraził, niejeden potem umarł. Składamy pełen szacunku pokłon przed ich bezinteresownym zaangażowaniem.

03
Na mszę przybyła też kanclerz Angela Merkel.

Państwową uroczystość ku czci zmarłych w pandemii, zorganizowaną w Konzerthaus Berlin, poprzedziła msza ekumeniczna w berlińskim Kościele Pamięci (Gedächtniskirche). Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa wzięło w niej udział niewielu gości. Poza prezydentem Niemiec uczestniczyło w niej po pięciu członków rodzin ofiar, kanclerz Angela Merkel, przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schäuble oraz przedstawiciele innych organów konstytucyjnych niemieckiego państwa. Obecni byli członkowie korpusu dyplomatycznego w Berlinie.

Frank-Walter Steinmeier – prezydent BRD; Angela Merkel – Kancelerz BRD – oboje zaszczepili się szczepionką Astra Zeneca.

W Polsce dotychczas z tego samego powodu zmarło ca 60 000 Polaków. Proporcje Ofiar w stosunku do liczby ludności w Niemczech i Polsce mówią wiele. Smutno mi z powodu tych ofiar w Polsce.

Opracowano na podstawie informacji na stronie Deutsche Welle.

Ernest Giesa  

Komentarze obsługiwane przez CComment