foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

mini 4Katedralny skarbiec należy do najważniejszych zbiorów kościelnych na świecie. Został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zgromadzono w nim eksponaty m.in. z okresu bizantyjskiego, karolińskiego i gotyckiego. Skarbiec został przekształcony w muzeum i udostępniony do zwiedzania. A to tylko garstka z licznych skarbów, które w nim zobaczysz, bo jest ich tam ogrom.

 

  

skarbiec 03

03 skarbiec bw skarbcu

W cyklu pieniężnym euro i centy przechodzą z jednej ręki do drugiej. Fontanna została stworzona w 1976 roku przez Karla-Henninga Seemanna. Szczególnie latem fontanna jest popularnym miejscem spotkań mieszkańców Akwizgranu i gości, młodych, jak i starszych, którzy szukają przyjemnej ochłody w płynącej wodzie. Woda w niej płynie przez cały rok i obraca się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Płynie również zimą, ponieważ jest to ciepła woda ze źródeł termalnych w Akwizgranie. Wokół fontanny ustawiono różne figury, z których wszystkie mają coś wspólnego z pieniędzmi. Reprezentują skąpstwo, chciwość, patronat i żebractwo, a ponadto pokazano, jak ojciec wyjaśnia dziecku, jak obchodzić się z pieniędzmi. Ponad 30 siarkowych mineralnych źródeł termalnych w Aachen i Burtscheider należy do najbogatszych mineralnych źródeł termalnych w Niemczech, a ich dzienna wydajność wynosi 3,5 miliona litrów. Dzięki dużej zawartości minerałów i pierwiastków śladowych oraz temperaturom dochodzącym do 75 ° C, źródła te są również jednymi z najbardziej znanych i najgorętszych źródeł termalnych w Europie Środkowej. Jednym z takich źródeł jest wiosna z róży akwizgrańskiej. Carolus Thermen otrzymuje rurociągiem świeżą, najwyższej jakości mineralną wodę termalną z tego źródła. Źródło znajduje się - przykryte budynkami, ale dobrze chronione - w centrum miasta Akwizgran, przy Komphausbadstrasse. U źródła temperatura wody wynosi średnio 47, a obok jest kąpielisko.

08 Fontanna
Fontanna

Obrotowa kawiarnia w starej wieży ciśnień na Lousbergu na północy Akwizgranu ma bardzo ładny widok na Akwizgran i cały region. W niecałą godzinę kawiarnia obraca się o 360 °, a z każdego miejsca widać piękny widok w każdym kierunku.

Kawiarnia w starej wieży ciśnień

W Akwizgranie, warto udać się do punktu granicznego, tzw Dreiländerpunkt. Znajduje się na najwyższej górze Holandii (322,50 m!). Na miejscu są dwie wieże widokowe, plac zabaw i bary z przekąskami. Atrakcją jest labirynt trzech krajów. Chociaż wygląda na mały, możesz tu wędrować bez końca i się zgubić. Podczas przechodzenia przez ściany wodne należy zachować szczególną ostrożność. Przy okazji: ze starego domu przygranicznego przy starej Vaalserstraße w Akwizgranie prowadzi do punktu trzech krajów ścieżka przyrodnicza.

Wieża widokowa w "Dreiländerpunk"

No i Urząd Miasta z jego pięknymi wnętrzami. Niestety, ze względu na jakieś uroczystości w tym czasie nas nie wpuszczono. Otrzymaliśmy natomiast broszurę ukazujące zdjęcia wnętrz. Potem pojechaliśmy do Józka, by późną nocą wrócić na kwaterę.

05 Aachen Rathaus
Ratusz

Część piąta TUTAJ

Komentarze obsługiwane przez CComment