Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

jendrzej jan 1jendrzej janBył rok … sam nie wiem który, ale na pewno nie minęła jeszcze pierwsza dziesiątka obecnego wieku, siedzę w stołówce zakładowej podczas posiłku trochę zamyślony, gdy nagle przysiada się do mego stolika szef kontroli technicznej zakładu, Polak z pochodzenia, a w zasadzie z Mazur. Człowiek, który ukochał prawdziwie swe strony ojczyste. A o Smętku umiał opowiadać nieskończenie. Smętek, to diabeł wcielony, demoniczny, trapiący ludzi w ludowych legendach kaszubskich i mazurskich!

Łagiewniki śląskie

Zaś „Na tropach Smętka” - Melchiora Wańkowicza słyszałem do znudzenia. Urządzaliśmy sobie nieraz pogaduszki na różne tematy, więc pyta mnie, czy ty wiesz co to takiego Nasza Klasa [1]? Pewnie, że wiem, jaka była moja klasa - mówię, ale on wyjaśnił mi, że w Internecie ... Przyszedłem do domu i usiadłem do komputera. Napisałem zaczarowane hasło, zalogowałem się i ku memu zaskoczeniu w ławkach szkolnych siedziało już kilku mych kolegów klasowych. Wśród nich był także Ernest i to on napisał mi, że najlepiej wejść na forum NK i forum szkolne [2]. Tak się zaczęło, bo do tej pory zajęty byłem pracą, domem i o szkole prawie zapomniałem. A na forum szkoły pisali już Krzysiu, Czesiu i jeszcze paru innych. Z powrotem jak za dotknięciem zaczarowanej różdżki wróciła do mnie szkoła. Tak zawiązaliśmy przyjaźnie i odnowiliśmy kontakty. Efektem tego było spotkanie u Czesława Walczaka, a potem w Wiśle, na które nie trzeba było mnie namawiać. Postanowiłem więc zorganizować takie spotkanie w Niemczech, by pokazać kolegom trochę tego kraju.
Powiem Wam, to był wspaniały krok w mym życiu, wrócić do korzeni.

Część druga TUTAJ[1] – www.nk.pl– polski serwis społecznościowy, który został uruchomiony 11 listopada 2006, od 2015 kontrolowany przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska. Jego pierwotnym celem było umożliwienie użytkownikom odnalezienia osób ze swoich szkolnych lat i odnowienie z nimi kontaktu.

[2] – www.energetyk-elektronik.pl  - strona absolwentów Energetyka i Elektronika w Bytomiu.